INFORMACJA BURMISTRZA NOWEGO DWORU GDAŃSKIEGO
Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego informuje, że dnia 21 maja 2026 r. od godz. 11:00 podczas Sesji Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim przedstawi radzie raport o stanie gminy za rok 2025. W debacie nad raportem o stanie gminy głos mogą zabierać również mieszkańcy gminy. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos proszony jest o złożenie do Przewodniczącego Rady Miejskiej w Nowym Dworze Gdańskim ul. Ernesta Wejhera 3, 82-100 Nowy Dwór Gdański pisemnego zgłoszenia popartego podpisami co najmniej 20 osób. Powyższe zgłoszenie mieszkaniec gminy powinien złożyć najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, tj. do 20 maja 2026 r., podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy mogą zabrać głos według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady Miejskiej zgłoszenia. Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15.
Raport o stanie Gminy Nowy Dwór Gdański za rok 2025 dostępny jest na stronie internetowej https://bip.miastonowydwor.pl/raport-o-stanie-gminy.html
Burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego
/-/Jacek Michalski
(podpisano elektronicznie)
